• Telefón
  • E-mail
  •  
  •  
  •  
  •  

Projektové oddelenie: Projektová dokumentácia k stavebnému konaniu RD KAR24, Gattendorf

Predmetom architektonického návrhu je novostavba samostatne stojaceho rodinného domu v tichej časti obce Gattendorf (Burgenland) v Rakúsku. Jedná sa o jednopodlažný rodinný dom v modernom štýle, kde vstup do domu a vjazd do carportu sú orientované z ulice. Rodinný dom bude vybudovaný na parcele v Katastrálnom území obce Gattendorf. Pozemok je rovinatý obdĺžnikového tvaru. 

Priestorové a plošné ukazovatele 

Rodinný dom bude stáť na pozemku o rozlohe 760 m2. Podľa platných regulatív je zastavanosť 40%. Navrhovaná zastavanosť je 30%. 

Dispozičné riešenie 

Dispozično – prevádzkovým riešením sa objekt navrhuje a osadzuje vzhľadom na napojenie na existujúcu komunikáciu. Osadenie domu bude realizované podľa platných regulatív a bude stranou carportu napojený na susediaci pozemok. Objekt sa navrhuje ako jedno podlažný s jedným nadzemný podlažím. Dopravné napojenie na pozemok bude realizované z ulice.

1NP. 

Na prvom nadzemnom podlaží sa nachádza vstupná chodba, technické zázemie budovy, kuchyňa spojená s obývacou izbou z ktorej je priamy vstup na prestrešenú terasu cez rohový HST portal. Ďalej sa v objekte nachádza spálňa, detská izba, pracovňa, kúpeľňa a samostatné WC. 

Konštrukčné riešenie

Objekt je navrhovaný na základových pásoch šírky a hĺbky 600mm. Debniace tvárnice hrúbky 300mm s betónovou výplňou zabezpečia dosiahnutie potrebnej výšky a bude na nich zhotovená 150mm železobetónová základová doska. Rodinný dom sa navrhuje ako murovaný z pálených brúsených tehál Heluz UNI 250mm. Vnútorné nosné deliace konštrukcie sa navrhujú ako murované z tehál Heluz UNI 250mm a vnútorné nenosné murivo z tehál Heluz 115mm. Stropy sú navrhované ako železobetónové, respektíve ich materiálové zloženie bude upresnené v nasledujúcom stupni projektovej dokumentácie. Strechy objektu sa navrhujú ako kombinácia plochej a pultovej strechy. 

Stavebné riešenie

Fasáda sa navrhuje zhotoviť z 200mm bieleho EPS, kde farbu a povrchovú štruktúru upresní klient pri realizácii. Okná a dvere sa navrhujú hliníkové vo farbe RAL 7016. Všetky klampiarske prvky sa budú farebne navrhovať podľa ostatných konštrukcií.  

Technologická časť

Uvažuje sa s napojením na všetky existujúce inžinierske siete nachádzajúce sa v danom území. Pre zabezpečenie optimálnej vnútornej pohody sa navrhuje inštalácia tepelného čerpadla vzduch / voda.

► Späť do denníka

Projektové oddelenie: Projektová dokumentácia k stavebnému konaniu RD KAR24, Gattendorf
Stavebný denník - zoznam / Projektové oddelenie: Projektová dokumentácia k stavebnému konaniu RD KAR24, Gattendorf - foto
Stavebný denník - zoznam / Projektové oddelenie: Projektová dokumentácia k stavebnému konaniu RD KAR24, Gattendorf - foto

Zaujíma vás, ako vyzerá náš deň, alebo čo obnáša naša práca? Nie je to len čas strávený v kancelárií pri administratíve, projektovaní, manažovaní a konzultáciách s klientami, ale aj pravidelné kontroly našich aktuálnych stavieb a dohliadanie na to, aby každá časť procesu prebiehala hladko a bez problémov. Zakladáme si na pravidelnej komunikácií, hodnotách, dôvere a dôslednosti, ktorú do každého dňa vkladáme. Touto cestou vám chceme priblížiť naše aktivity, aby ste mohli nahliadnúť do nášho D-Techbau sveta.1 2 3 4 5 >

Vždy čerstvé informácie.

.

Zaujíma vás, ako vyzerá náš deň, alebo čo obnáša naša práca? Nie je to len čas strávený v kancelárií pri administratíve, projektovaní, manažovaní a konzultáciách s klientami, ale aj pravidelné kontroly našich aktuálnych stavieb a dohliadanie na to, aby každá časť procesu prebiehala hladko a bez problémov. Zakladáme si na pravidelnej komunikácií, hodnotách, dôvere a dôslednosti, ktorú do každého dňa vkladáme. Touto cestou vám chceme priblížiť naše aktivity, aby ste mohli nahliadnúť do nášho D-Techbau sveta. 

     

Čítajte všetky aktuality